Български (България)English (United Kingdom)
Знаете ли за...

diyan k(05.04.2013) Тук ще откриете информация за някои полезни опции на сайта, които може да използвате.

Ако задържите "мишката" на бутона "Задачи" в горната средна част на екрана ще се появи падащо меню, от където може да натиснете "Оригинални задачи 2013":

1

Ще се появи списък с публикуваните оригинални задачи в сайта за 2013 г. от където чрез „Филтър по заглавие“ имате възможност лесно и удобно да откриете списък със задачи по различни критерии – име на автор, жанр, феерични фигури и условия и т.н.:

2

Например, ако искате да видите публикуваните Помощни матове в полето "Филтър по заглавие" напишете "helpmate" (може и съкратено само с няколко букви - "help") и натиснете клавиш "enter". Ще се появи списък с всички публикувани в сайта задачи от този вид за 2013г. По същия начин поже да видите публикуваните двуходовки (напишете „twomower), триходовки (threemover), обратни матове (selfmate) и феерични задачи (fairy):

3

Можете да видите публикуваните задачи от даден автор като напишете името му:

4

Можете да видите публикуваните оригинали с някоя феерична фигура или условие. Например, ако напишете фееричното условие "circe":

5

От "Покажи #", можете да нагласите колко от задачите в списъка, който търсите да се изобразяват на екрана – 5,10,15,20... или всички:

6

От полето "Търсене" в горната дясна част на екрана може да напишете и откриете публикации в сайта по ключови думи:

7

Под всяка публикация в сайта има възможност да напишете мнение и коментар, като трябва само да попълните Вашето име, имейл и текста, който желаете. Винаги е полезно и приятно да споделяте Вашите мисли с другите посетители на сайта и авторите на задачите, така че аз високо ценя и съм благодарен на всеки, който го прави! Така сайта става още по-полезен и приятен за всички посетители!

8

Можете да си пишете онлайн с други посетители с помощта на "KoBulChess Chat room", която се намира в долната част на страницата. Просто въведете Вашето име и натиснете "Sign in". Дори и да няма никой онлайн можете да напишете някакъв въпрос, информация за някоя задача, турнир и т.н. и съм сигурен, че съобщението ще бъде видяно и отговорено.  Например, когато съм писал някоя молба за информация, винаги съм получавал полезни съобщения в чата или по имейла от много посетители (благодаря за което!), така че Вие също можете да използвате това.

9

Надявам се, че тази статия е била полезна за Вас и ще Ви помогне да използвате по-удобно възможностите на сайта. Вашите предложения, мнения, коментари, нови задачи, обяви за турнири и тематични статии са винаги желани и добре дошли!

Коментари  

0 #1 Diyan Kostadinov 2013-05-06 20:27
Трябва да поясня, че когато публикувате коментар към някоя статия в българската версия на сайта, той ще бъде видим само в тази версия и обратно. Така че, когато виждате последните коментари в сайта (показващи се в дясната част на екрана), а когато отворите самата статия те не се визуализират, това означава, че са писани от посетители, които използват сайта на другия език и техните коментари са налични там.
Английската версия е по-посещавана от българската.
Цитиране

Добави коментар

Защитен код
Обнови

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/youcult/public_html/chessbul/templates/edenrock/s5_tab_show_ER.php on line 5

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/youcult/public_html/chessbul/templates/edenrock/s5_tab_show_ER.php on line 9

P1110623

KOBULCHESS.COM

САЙТ ЗА ШАХМАТНА КОМПОЗИЦИЯ

Главен редактор:

Диян Костадинов

Помощник редактор:

Seetharaman Kalyan

Последни коментари